En İyi Grafik Tasarım Programları Hangileridir ? - Hazirtasarim.NET | KARTVİZİT | BROŞÜR | VEKTÖREL TASARIMLAR | LOGOLAR | STOCK RESİMLER | HAZIR TASARIMLAR | GRAFİK TASARIM | Hazirtasarim.NET | KARTVİZİT | BROŞÜR | VEKTÖREL TASARIMLAR | LOGOLAR | STOCK RESİMLER | HAZIR TASARIMLAR | GRAFİK TASARIM

En İyi Grafik Tasarım Programları Hangileridir ?

  • Ana Sayfa
  • BLOG
  • En İyi Grafik Tasarım Programları Hangileridir ?

En İyi Grafik Tasarım Programları Hangileridir ?

Birçok insan gerek hobi gerekse meslek edinmek amaçlı grafikerlik mesleğini tercih etmekte ya da kişisel olarak çaba göstermektedir. Elbette ki bu çaba ve motivasyon araçsız gereçsiz olmuyor yani bütün bu göz okşayan görsel tasarım farklı özellikleri olan grafik programları sayesinde ortaya çıkmaktadır. Bu programlarla ister geliştirilebilir resimler, animasyonlar, çizimler, 3b resim veya animasyon gibi şeyler yapılmaktadır.

Grafik tasarım aslında kısaca mesajınızı görsel oalrak iletebileceğiniz bir iletişim şeklidir. Bu iletişim yöntemi, kişilerin dikkatini cezbeden, kabul gören ve mesajın benimsetildiği bir iletişim yöntemidir. Düzgün bir grafik tasarımı için, güzel ve kullanışlı bir grafik tasarım programı olmazsa olmazdır. Bununla beraber tabiki hızınızı kesmeyecek ve bu grafik tasarım programlarını problemiz çalıştırabilecek bir bilgisayarda olmazsa olmazlarımızdandır.

Günümüzde, hani o internet sitelerinde gördüğünüz Bannerlar, posta kutularınızda gördüğünüz Broşürler, yeni tanıştığınız birinin size verdiği o afili Kartvizit, sempati duyduğunuz markanın Logosu . Daha birçok örnek verilebilir. İşte bunlar hep Grafikerlerin ve Grafik Tasarım programlarının ürünüdür.

Şunu söyleyelim ki her grafik tasarım programının kendine özgü bir karakteri vardır. Ve bu da size kendine özgü bir kullanım sunar.O halde sizin için önerebileceğimiz ve kullanım açısından en kullanışlı kısacası en iyi grafik tasarım programları hangileridir ?

Corel Draw

en iyi grafik tasarım programları corel draw

Corel Draw’ın kullanım amacı baskı grafiği temelli bir grafik tasarım programıdır. Bu sebeple kullanımı daha yaygın bir şekilde kullanılan Corel Draw, Kartvizit, Takvim, El ilanı, Broşür, Kurumsal kimlik gibi matbaa ürünleri, bunun yanında reklam tabelaları gibi tasarımlar için tercih edilen bir programdır. Corel Draw vektör tabanlı tasarım programıdır ve 1989 senesinden bu yana kullanıcılara kolay bir arayüz ve kulanım kolaylığı sunmaktadır.

Adobe Illustrator (Ai)

en iyi grafik tasarım programları Adobe Illustrator (Ai)

Adobe illustrator programıda tıpkı Corel Draw programı gibi vektörel tabanlı bir programdır. Hangi alanlarda kullanılır derseniz Adobe Illustrator programı yine Corel Draw gibi daha çok baskı için kullanılır. Bu baskılarda, El ilanı, Takvim, Broşür, Gazete, Dergi, Kitap ve Kartvizit gibi tasarımlar Illustrator programı ile hazırlanmaktadır. Illustrator programı ile istediğiniz programı herhangibir pixel sorunu yaşamadan büyütüp küçültebilirsiniz.

Adobe InDesign

en iyi grafik tasarım programları Adobe InDesign

Adobe InDesign programı Adobe Photoshop sürümleri ile uyumlu çalışır. Tüm dünyanın bildiği New York Times gazetesi dahi Adobe InDesign programını kullanmaktadırlar. Okuduğunuz Gazeteler, Kataloglar, Dergiler veya Kitaplar gibi çok sayfalı çalışmalar Adobe InDesign ile mümkündür.

Adobe Photoshop (Ps)

en iyi grafik tasarım programları Adobe Photoshop (Ps)

Dünyaca ünlü olan Adobe Photoshop programı sayesinde tasarımlarımızda gölge verme, görsellere şeffaflık özelliği verme veya kendinizi pahalı bir arabanın içinde bile gösterebildiğimiz birçok güzel özellik hayatımıza girdi.  Adobe Photoshop ile farklı iki resim çok başka bir hale gelebilmektedir.. Ya da resimleri birleştirerek farklı hayal gücüne dayalı tasarımlarda ortaya konunlabilmektedir.. Adobe Photoshop programı pixel tabanlı bir grafik tasarım programıdır

3DS Max

en iyi grafik tasarım programları 3DS Max

3DS Max programıda kendi alanında oldukça gelişmiş özelliklere sahip bir grafik tasarım programıdır. Daha çok 3 boyutlu çalışmalarda kullanılır. 3DS Max ile normal bir görüntüyü 3 boyutlu hale getirilip detayları görülebilir. İç mimarlar,animasyon çizgifilm yapanlar, araba üretenler bu programı kullanmaktadırlar.

Free Hand

Free Hand bir çizim programıdır. Free Hand ile oluşturduğunuz görüntü ve grafikler üzerinde daimi bir kaliteye yönelik sonuçlar alırsınız. Pixsel bakımında güçlüdür ve ayrıca bir görseli küçültüp veya büyüttüğünüzde hiçbir bozulma olmaz.

Neden Grafik Tasarım Programları Kullanıyoruz ?

Hayatımıza girdiği günden bu yana Grafik tasarım, her geçen gün olmazsa olmazımız haline gelmiş ve ve tüm yaşantımıza zorunlu bir ihtiyaç olarak mecburen nüfuz etmiştir. Hayal gücünüzün dahilinde grafik tasarım programlarıyla herşeyi yapabilirsiniz diyebiliriz.

Konumuz En iyi grafik tasarım programları ancak kullanıcı bu programları kullanmayı bilmiyorsa maalesef ortaya birşey çıkmayacaktır.En az program kadar iyi olmalı ve programı kullanmayı bilmelisiniz. Bu sebeple bir tasarıma başlamadan önce aklınızda düzgün bir kompozisyon şeklinde tasarımınnızı baştan sona önce aklınızda tasarlamalı ve kafanızdakini programa dökmelisiniz. Mesela Adobe Photoshop (Ps) programında mavi bir arka planın üstüne bir dikdörtgen koydunuz ve üstüne de bir yazı yazdınız ve bu görselden bir ilan olmasını bekliyorsunuz. BU şekliyle mi güzel görünür yoksa o arkaplanın üstüne koyduğunuz dikdörtgene gölge verip üstünede güzel bir fontla yazı yazıp biraz süsediğinizde mi göze hitap eder ? elbetteki göze hitap ettiğinde! İşte bunun için programın inceliklerini bilmelisiniz… Yaptığınız iş üstüne düşünülmüş güzel bir iş olursa hem almak istediğiniz karşılığı alırsınız hemde tasarımınızı gören kişiler ile düzgün bir görsel iletişim kurmuş olursunuz.

konuyu toparlayacak olursak eğer Grafik Tasarım işine yeni başlayacaksanız vektörel anlamda Corel Draw programını pixel tabanlı olarakta Adobe Photoshop‘u tavsiye edebiliriz.

En İyi Grafik Tasarım Programları Hangileridir ? YAPILAN YORUMLAR

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.